17 Kasım 2009 Salı

A2 Beşiktaş JK 1 - 1 Fenerbahçe SK

A2 futbol takımımızın Fenerbahçe ile oynadığı maç, 1-1 berabere bitti. Fenerbahçe'nin 18.dk'daki golünü Gökay atarken, Beşiktaşımızın golünü Mehmet İncebacak 65.dk'da kaydetti. Futbolda olabilecek neticeler bunlar. Peki İnönü Stadında oynanacak diye beklerken ne amaçla Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'ne nakledilmiş maç muamma... Acun Ilıcalı'nın düzenlediği Devler Ligi yarışmasına izin çıkarılırken kendi futbolcusunu taraftarının önüne çıkartmayan sevgili yönetimimize güzel bir yazı yazmış Sayın Yemen Ekşiğlu... Buyrunuz...
Beşiktaş A2 takımı, yarınki Fenerbahçe derbisini İnönü Stadı'nda oynamak istedi, yönetim izin vermedi. Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği Devler Ligi programına ise, stat bedelsiz olarak tahsis edildi.

Acı ama gerçek... Altyapısından yetiştirdiği oyuncularla Türk futboluna damgasını vuran Beşiktaş, son yıllarda futbolcu yetiştiremediği için sıkıntı çekiyor. Süleyman Seba döneminde tavan yapan özkaynak düzeni son yıllarda darbe üzerine darbe yiyor. Altyapıya verilmeyen önemin son örneği, dün yaşandı... A takıma oyuncu hazırlayan son durak olan A2 takımı, Fenerbahçe maçını İnönü Stadı’nda oynamak için yönetimine başvurdu. Ancak Siyah-Beyazlı yönetim, A2 takımına olumsuz yanıt verdi ve mücadelenin Ümraniye’de oynanmasını istedi.

Gruplarında liderler
Ama ilginç de bir durum vardı. Dün akşam saatlerinde bir televizyon programı için İnönü Stadı bedelsiz olarak verilmişti. Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği Devler Ligi programına, Beşiktaş İnönü Stadı tek kuruş alınmadan bedavaya tashih edildi. Tanju Çolak, Pascal Nouma, Elvir Boliç ve Hakan Ünsal’ın takımları, dün gece maçlarını oynadılar. Ancak Marmara Grubu’nda lider durumda bulunan Beşiktaş A2 takımı, kendi stadı yerine yarın maçını Ümraniye’de tesislerde oynayacak.

Hiç yorum yok: