3 Şubat 2010 Çarşamba

Anket


Kongre sonrası ortalık toz duman. Biz taraftarlar olarak istediğimiz başkan'ı Beşiktaş'ta göremedik maalesef. Kongre'den sonra okuduğum bloglar ve forumlar da herkes küskün herkes suskun ki bu benim içinde geçerli.

Değineceğim nokta şu ki, görünüşte 3'e bölünmüş olsakta aslen 2 farklı görüş var. Bunlardan birincisi takıma destek olmak isteyenler. Sebepleri takımın hâlâ şampiyonluk potasında olduğundan bahsetmeleri. İkincisi görüş ise Başkan'a sağlam bir protestonun sürekli olarak yapılması. Hatta ilk adım ekşibeşiktaş blog'unda atıldı, 15. dk'da stadı terk etme protestosu. Bu tayfa küskün tayfa olarak nitelendiriliyor bir kaç gündür. Doğru, insan sevdiğinden başkasına küsmez. Çocukluk küsmeleri gibi değil bu çünkü...

Velhasıl anket açtık herkes bir şekilde protesto'dan yana ama görüyoruz ki inanılmaz derecelerde U dönüşleri yaşanan şu günlerde bir de biz durum nedir görelim diye yoklama yapalım dedik, haberiniz olsun...

2 Şubat 2010 Salı

Beşiktaş Taraftarına Çağrı

Biz Beşiktaşlıyız
Sizin Olsun Oyunuz
Cuma 20:15'te
Kutlayın Artık Biz Yokuz


Var Mısınız
Yokluğunuzu Hissettirmeye..?

Bir Beşiktaş taraftarı tarafından samimiyetini, aşkını ortaya koyan tüm Beşiktaş taraftarına çağrıdır; bulunduğumuz tribünleri 15. dakika itibariyle terk ediyoruz.Ortala
Kapalı Tribün: Eski Açık Tarafında
Eski Açık 1: Kapalı Tribün Tarafında
Eski Açık 2: Numaralı Tribün Tarafında
Numaralı: Bireysel
Yeni Açık: Kapalı Tribün Tarafında yer alıp çıkışa yönelebilirler.


Biz Böyle Bir Futbol Düzeni İs-Te-Mi-Yo-Ruz!

Bu varsa, biz yokuz.

Biz "Galatasaray'ın kalitesi vardır, bu arkadaşlar Galatasaray'ın geleceğinde söz sahibi olamazlar" diyen zihniyetle de mücadele ediyoruz, Aziz Yıldırım'ın imparatorluğuyla da.

Zira yok bunların birbirinden farkı.

Taraftar Yoksa Futbol Da Yoktur.

Bilmiyorlar, anlamıyorlar.

Nasıl anlatacaksın? Tezahüratla anlatamadın. Konuşarak anlatamadın.

Giderecek anlatacaksın.

En ufak bir şiddet göstermeden...

Sessiz, sakin, kendinden emin...

Facebook

Radikal

MedyaBjk

EkşiBeşiktaş Blog'undan alıntıdır.

1 Şubat 2010 Pazartesi

Beşiktaş'ın Asıl Sahiplerine...


Nasıl başlasam bu travmadan sonra bilemiyorum. Zaten pırıltılı kelimeler ile cümle kuramıyorum. Sabahtan beri ilgili bloglar da yazılanları okuyorum herkes doğal olarak isyan içinde… Ben de öyleyim.

Bir kongre geldi geçti. Geçen 5 sene boyunca gözleri kör olan “Beşiktaş’ın asıl sahipleri” tekrar malum başkana oy verdiler. Bir bildikleri vardır diyemiyorum, bir şey bilmiyorlar çünkü aynı pilavı tekrar yediler. Doğal olarak bizlere de yine kara günleri armağan ettiler… Kongre de kullanılan oy sayısı 7500, kullanılmayan oy sayısı 5300. Murat Aksu 2837, Malum başkan 4506 oy aldılar. Yani Beşiktaş’ın geleceğini 4506 tane “asıl sahip” kararttı. Suçlu aranacaksa asıl suçlu 4506 kongre üyesidir. Buna ek olarak Malum Başkan’ın tekrar aday olmasıdır. Yazık. Yazık ki katılımın 5 sene sonunda tam olamamasıdır. Derneklerin katılımlarını tam olarak gerçekleştirdiği söyleniyor. Peki kim bu katılmayan “Beşiktaş’ın asıl sahipleri?” Cevapsız kalan bir soru… Madem oy kullanmaya gitmeyeceksiniz ne diye üye olursunuz Beşiktaş’a be adamlar?!

Bu seçimde de gördük ki Malum Başkan’a muhalefet eden, köşelerde zırvalayan saygıdeğer kalemşörler mükemmel bir “U” dönüşü yaptılar ki yarışmalara katılsalar ödül almaları içten değil. Yazık sizinle aynı renklere aşığım. Ama tabii sizin beyazınız kirlenmiş. Benim beyazım apak. Sizin siyahınız laciverte çalık, benim siyahım zindan kara! Öyle böyle değil, her mikrofon uzatıldığında, her köşe açıldığında, start verildiğinde siz değil miydiniz giydiren lafları malum başkana? Ne oldu da finish’e varmak için geri vitesinizi kullandınız? Asıl irdelenmesi gereken konuların başındadır bu mesele arkadaşlar.

Tribünde ki tepkiye göz yuman koskoca kongre hakkında çok şey söylemek istiyor bünye. Tribünün sanki 1 maçlık protestoymuş gibi protesto yaptığının kanısında olan o sayın “sahipler”e soruyorum? Siz 5 yıldır hangi Beşiktaş’ı izliyorsunuz? A takımı mı yoksa Paf takımı mı? He eğer ki ikisinide diyorsanız, ben size o zaman diğer şubelerin ne hallerde olduğunu da bilmediğinizi belirtirim. Hatta bence sizler Beşiktaş ile uzaktan yakından alakası olmayan insanlarsınız. Yazık.

Tribününün tamamının suçsuz olduğu da söylenemez. Quaresma diye bağıran arkadaşlar ile aynı takımı tutuyoruz. Hatta 2 kupayı unutmayıp vefa abidesi bünyeler de mevcut içimizde. Çoğunluğun istemediği, hatta kim ile konuşsam Malum Başkandan dert yandığı ortam da, taraftarlarının istemediği fakat “sahiplik” kisvesini yüklediği peşi sıra giden insanlardan geçinen, döner sermaye vari bir çarktayız. Ki bunu da yıkmak istediğimiz de sürekli metazorik bir biçimde engel olan ileri-geri gidenlerin olduğu tribündeyiz. Yazık!

Son olarak da Beşiktaş’a veda edeceğini dile getiren arkadaşların duygularına tercüme olacak şu güzel türküden;

Sevda çok uzaklarda

Yıldızlarında ötesinde

Bilmem nasıl yakalarım, kuşlar?

Ya umutlar biterse...

Gidemem gidemem, o kadar uzaklara gidemem...


Not: Ben eli Öpülecek Başkan İstedim, Yüzüne Baktıkça İğreneceğim Değil !

YOK !

Kanatları kırılmış kartalımın kalbinide parçaladılar en sonunda ve bir gerçeği gözümüze soka soka gösterdiler bize. Gerçi biliyorduk ama inanmıyorduk kongrenin satılmış olduguna... Kimi mevki için satmış oyunu, kimi para için, kimi de hatır gönül için... Denilecek bir şey yok tribünün tavrınıda biliyoruz zaten değişecek bir şey yok...

Koskoca Beşiktaş camiası sahipsizmiş sahip çıkanı yokmuş ne kongrede ne de tribünde... Bakmayın tribün tepki gosterecek diyenlere, en buyuk hikaye onlar zaten, Demirören istediği sürece artık başkan olarak kalır, bize de yapacak tek şey kalıyor; hani evladı uyuşturucu illetine bulaşmış babanın çaresizliği olur ya içi kan ağlaya ağlaya erir gözlerinin önünde evladı... Yaptığı hiç bir şey çare olamaz kurtaramaz evladını bataklıkdan, parasıda yoktur, malı mülküde tek başına öyle çaresizdir... Uzaktan sever evladını... Bizde artık öyle yapacağız içimiz kan ağlaya ağlaya uzaktan seveceğiz bu dünyadaki ilk aşkımızı...

31 Ocak 2010 Pazar

Eli Öpülecek Başkan !

Yapanın eline koluna sağlık. Şu saatlerde oylar kullanılıyor. Umarım görmüşlerdir bu afişi... Beşiktaşımız için en hayırlısı neyse o olsun.